foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Naujienos foto_s
foto_s
2022-06-30
Kviečiame susipažinti su Radiacinės saugos centro 2021 metų veiklos ataskaita

foto

   Informuojame, kad Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) išleido elektroninį leidinį „Radiacinės saugos centro 2021 metų veiklos ataskaita“, kuriame pristatomi svarbiausi nuveikti darbai ir pasiekimai.

 Su leidiniu galite susipažinti čia

 

2022-06-23
Radiacinės saugos centro vaidmuo valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose

foto

   Š. m. birželio 22 d. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) kartu su kitomis institucijomis dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD) organizuotose valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose. Jų metu vertintas valstybės ir savivaldybių institucijų bei atsakingų tarnybų pasirengimas vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas, įvykus avarijai  Baltarusijos atominėje elektrinėje (toliau – Baltarusijos AE).

2022-06-20
Radiacinės saugos centro specialistai vedė radioaktyviojo užterštumo kontrolės ir dezaktyvavimo mokymus

foto

   Žmogaus poelgius lemia jo turimos žinos. Situacijose, kai kyla pavojus sveikatai, svarbiausia nepasimesti, nepanikuoti ir elgtis atsakingai.

   Birželio 13–16 d. Radiacinės saugos centro specialistai ugniagesiams gelbėtojams, savivaldybių atstovams ir Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriams vedė radiacinės saugos mokymus žmonių ir daiktų radioaktyviojo užterštumo kontrolės ir dezaktyvavimo klausimais.

2022-06-17
Lietuva dalyvauja Helsinkio Komisijos Ekspertų grupės radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūros tyrimų veikloje

foto

   Įvyko metinis Helsinkio komisijos Radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūroje monitoringo ekspertų grupės (toliau – HELCOM MORS ekspertų grupė) susitikimas Pagrindinis šios ekspertų grupės tikslas – įgyvendinti Helsinkio konvencijos tikslus, susijusius su radioaktyviųjų medžiagų monitoringu Baltijos jūroje bei šių medžiagų poveikio jūrinei aplinkai bei žmogui vertinimu.

2022-06-06
Pasirengimas galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms svarbus ir nevyriausybinėms organizacijoms

foto

   Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriams vedė seminarą, kurio metu buvo pristatytos RSC ir gyventojų, savo noru padedančių atlikti avarijos padarinių likvidavimo darbus, funkcijos ir aptartos šios temos.

2022-06-03
RSC siekia, kad dabarties ir ateities žmonės bei aplinka būtų apsaugoti nuo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio

foto

   Pasaulinę aplinkos dieną paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. birželio 5 d. Stokholme vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje globalioms aplinkos problemoms spręsti. Šiais metais aplinkosaugos bendruomenei sukanka 50 metų ir ta proga organizuojamos konferencijos šūkis „Žemė tik viena!“ (angl. Only One Earth). Juo siekiama pabrėžti, kad Žemės planeta vis dar yra vienintelė mums tinkama gyventi planeta, ir paskatinti imtis permainingų veiksmų, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos būtų išsaugotos ateities kartoms.

2022-05-27
Radiacinės saugos centro kokybės vadybos sistema atitinka standarto LST EN ISO 9001:2015 reikalavimus

foto

   Šių metų gegužės 26 d. UAB „Sertika“ atliko Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) kokybės vadybos sistemos sertifikavimo priežiūros auditą. Kaip ir kasmet, išorės audito metu buvo įvertinta RSC kokybės vadybos sistema ir buvo patvirtintas RSC kokybės vadybos sistemos atitikimas standarto LST EN ISO 9001:2015 reikalavimams. Neatitikčių nenustatyta.

2022-05-27
Radiacinės saugos centras organizavo seminarą, skirtą spindulinės diagnostikos procedūrų pagrįstumui aptarti

foto

   Pasauliniai tyrimai rodo, kad nepagrįstai atliekama nuo 30 iki 70 proc. spindulinės diagnostikos procedūrų. Viena dažniausių nepagrįstai atliekamų procedūrų priežasčių – siuntimai atlikti nereikalingus spindulinės diagnostikos tyrimus. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC), atsižvelgdamas į šių tyrimų rezultatus ir siekdamas apsaugoti Lietuvos žmones nuo nepagrįstos apšvitos, nuolat bendradarbiauja su šeimos gydytojais, skiriančiais pacientams spindulinės diagnostikos procedūras: juos  supažindina su nepagrįstai atliekamų tokių procedūrų problemomis, primena spindulinės diagnostikos procedūrų pagrįstumo aspektus bei aptaria galimus šių problemų sprendimo būdus.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s