foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Avarinė parengtis foto_s
foto_s

Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai (toliau – šaltiniai) plačiai naudojami medicinos, pramonės, mokslo ir žemės ūkio srityse: ligoms diagnozuoti ir gydyti, įvairiems technologiniams procesams valdyti ir kontroliuoti, objektų defektams nustatyti, įvairių medžiagų struktūrai bei cheminei sudėčiai tirti ir pan. Radiacinę saugą užtikrinančios priemonės nuolat tobulėja, tačiau dirbant su šaltiniais ir radioaktyviosiomis medžiagomis reikia būti pasirengus galimos branduolinėms ar radiologinėms avarijoms, kurios gali įvykti dėl darbuotojo klaidos, įrangos gedimo bei kitokių nenumatytų įvykių ir gali sukelti sveikatos sutrikimų ar net mirtį. Radiologinės avarijos, kurios gali įvykti dirbant su šaltiniais mokslo, gydymo ir diagnostikos, pramonės ir kitose sferose, įvyksta žymiai dažniau negu, pavyzdžiui, branduolinių reaktorių avarijos.

 

Nors radiologinių avarijų poveikis aplinkai ir žmonėms nėra tokio didelio masto kaip branduolinių avarijų, pavyzdžiui, nukentėjusiųjų skaičius būna mažas, tačiau sukelti sveikatos pakenkimai gali būti labai pavojingi, o neretai ir mirtini. Dėl šių priežasčių Europos Taryba, Tarptautinė atominės energijos agentūra, Pasaulio sveikatos organizacija parengė teisės aktus ir rekomendacijas, kuriuose nustatytos radiologinių avarijų valdymo ir ištyrimo procedūros bei pagrindiniai apsaugomieji veiksmai. Valstybės narės minėtų teisės aktų reikalavimus turi įteisinti savo valstybės teisės aktuose bei užtikrinti, kad kiekviena institucija, įvykus avarijai, pagal kompetenciją būtų pasirengusi vykdyti savo funkcijas. 

 

Pasirengimas tinkamai reaguoti į branduolines ar radiologines avarijas yra kompleksinis Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) tikslas. Siekiant kryptingai koordinuoti šią veiklos sritį, RSC įsteigtas Avarijų valdymo ir mokymo skyrius (toliau – AVMS). Pagrindiniai AVMS veiklos uždaviniai yra pagal kompetenciją dalyvauti koordinuojant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei ūkio subjektų veiklą radiologinių avarijų ir incidentų bei pagal kompetenciją branduolinių avarijų prevencijos srityje, teikti siūlymus ir rekomendacijas. Taip pat planuoti ir organizuoti pasirengimo radiologiniams avarijoms ir incidentams bei pagal kompetenciją branduolinėms avarijoms darbą RSC, siekti, kad visi RSC specialistai būtų pasirengę vykdyti savo funkcijas, kurios nurodytos RSC ekstremaliųjų situacijų valdymo plane, kartu su kitomis civilinės saugos sistemos pajėgomis dalyvauti rengiant valstybės lygio ekstremaliųjų situacijų valdymo planus bei specialistų avarinio pasirengimo mokymą ir visų lygių pratybas, rengti teisės aktų, reglamentuojančių radiologinių incidentų ir avarijų valdymą. 

 

Atnaujinta 2019-06-25

 

 


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s