foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Pasirengimas branduolinėms avarijoms foto_s
foto_s

   Pradėjus veikti Baltarusijos atominei elektrinei (toliau – Baltarusijos AE) didžiausias pavojus Lietuvai kiltų, jeigu joje įvyktų sunki branduolinė avarija. Kartu su kitomis atsakingomis institucijomis Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) 2019 m. nuosekliai ir kryptingai rengėsi reaguoti, jeigu tokia avarija įvyktų. Ypač daug dėmesio skirta pasirengimui vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju RSC numatytas funkcijas bei pagal kompetenciją koordinuoti kitų institucijų pasirengimą. Tuo tikslu buvo stiprinama teisinė bazė: patvirtintas Lietuvos higienos normos HN 99:2019 „Gyventojų apsauga įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai“ pakeitimas, Radiacinės žvalgybos įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai programų rengimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašas, Žmonių dezaktyvavimo įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai rekomendacijos.

 

   Siekdami kuo didesnio visuomenės supratimo, kaip teisingai pasirengti ir elgtis įvykus branduolinei avarijai, RSC ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (toliau – PAGD) specialistai organizavo susitikimus su gyventojais, gyvenančiais arčiausiai statomos Baltarusijos AE – Švenčionių ir Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse.


Pasirengimas branduolinėms avarijoms
Pasirengimas branduolinėms avarijoms

Susitikimų su gyventojais akimirkos 

 

   Įvairaus lygio pratybų organizavimas ir dalyvavimas jose yra svarbi pasirengimo galimoms branduolinėms avarijoms dalis. RSC bendradarbiavo rengiant ir dalyvavo valstybinio lygio civilinės saugos pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Šių funkcinių pratybų tikslas buvo tobulinti ir praktiškai įtvirtinti civilinės saugos sistemos subjektų įgūdžius vykdant Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju numatytas funkcijas. RSC pratybų metu vertino galimą branduolinės avarijos poveikį Lietuvos gyventojams, teikė rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo (evakavimo, skydliaukės blokavimo stabiliuoju jodu, slėpimosi ir kt.), koordinavo PAGD žvalgybinių grupių ėminių atrinkimo strategiją, antžeminės ir radiacinės žvalgybos iš oro veiksmus bei organizavo ir koordinavo atliekamus radiologinius tyrimus, užtikrino evakuojamų gyventojų radioaktyviojo užterštumo įvertinimo ir dezaktyvavimo kokybės kontrolę.


Pasirengimas branduolinėms avarijoms
Pasirengimas branduolinėms avarijoms

 Valstybinio lygio funkcinės pratybos

 

   Kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos valdybos pareigūnais ir Lietuvos kariuomenės atstovais pratybų metu atlikti radiacinės žvalgybos iš oro skrydžiai, o PAGD pareigūnai, atsakingi už antžeminės radiacinės žvalgybos grupių veiklą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju, apmokyti antžeminės žvalgybos procedūrų.

 


Pasirengimas branduolinėms avarijoms

Radiacinės žvalgybos iš oro žemėlapis

 

   Vilniaus m. savivaldybės organizuotose stalo pratybose pristatytos RSC funkcijos branduolinės avarijos atveju bei pasirengimas jas įgyvendinti. Taip pat dalyvauta rengiant ir vertinant Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos institucinio lygio stalo pratybas. Molėtų ir Širvintų r. savivaldybių ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžiuose buvo pristatyti galimi pavojai Lietuvai pradėjus eksploatuoti Baltarusijos AE bei savivaldybių funkcijos galimos branduolinės ar radiologinės avarijos atveju.

 

   Rengtos RSC Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) vidinės funkcinės pratybos, kurių metu vertintas RSC ESOC pasirengimas galimai branduolinei avarijai.

 

Atnaujinta 2020-07-07


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s