foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais registravimas foto_s
foto_s
Pagal Radiacinės saugos įstatymą (toliau – RSĮ):

 

Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais registravimas (toliau – veiklos registravimas) – šiame įstatyme nustatyta supaprastinta tvarka reguliuojančiosios institucijos sprendimu asmeniui suteikta teisė vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, padarant įrašą Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registre ir Licencijų informacinėje sistemoje.

 

Sąrašas veiklų, kurios turi būti registruojamos, yra pateiktas RSĮ 1 priede.

 

Pareiškėjas, ketinantis registruoti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, privalo užpildyti Prašymą registruoti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir pateikti Radiacinės saugos centrui (toliau – RSC). Prašymo registruoti veiklą forma, jos pildymo ir dokumentų rengimo tvarka yra aprašyta RSC direktoriaus 2018 m. spalio 19 d. įsakyme Nr. V-62 „Dėl Dokumentų, būtinų veiklai su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais įteisinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ .


Kokie dokumentai turi būti pateikti kartu su prašymu registruoti veiklą?


Priklausomai nuo veiklos su šaltiniais pobūdžio (RSĮ 1 priedas), reikalinga parengti ir RSC pateikti atitinkamus dokumentus pagal Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais įteisinimo taisyklių (toliau – Taisyklės) 13 punkto nuostatas. Konkretus sąrašas dokumentų, kuriuos privaloma pateikti, priklausomai nuo veiklos su šaltiniais pobūdžio, yra nurodytas  Taisyklių 15 punkte.

 

Kaip dokumentai turi būti pateikti RSC?


Veiklos registravimui reikalingi dokumentai turi būti parengti dviem egzemplioriais ir patvirtinti pareiškėjo. Vienas dokumentų rinkinys yra pateikiamas RSC tiesiogiai, paštu arba saugiomis elektroninėmis priemonėmis tiesiogiai, ar per kontaktinį centrą. Kitas dokumentų rinkinys turi likti pas pareiškėją. RSC pateiktas dokumentų rinkinys pareiškėjui negrąžinamas.


Kokiais terminais išnagrinėjami pateikti dokumentai ir priimamas sprendimas?

RSC centras per 30 kalendorinių dienų nuo visų tinkamai įformintų veiklai registruoti būtinų dokumentų gavimo dienos registruoja veiklą arba per šį terminą motyvuotai atsisako  registruoti veiklą ir apie tai raštu informuoja prašymą registruoti veiklą pateikusį asmenį. Jeigu asmuo pateikė ne visus, neišsamius ar  netinkamai įformintus veiklai registruoti būtinus dokumentus ir per RSC nustatytą terminą nepateikė visų, išsamių ir tinkamai įformintų trūkstamų dokumentų, RSC raštu informuoja pareiškėją apie atsisakymą registruoti veiklą.


Veiklos neregistravimas arba motyvuoto atsisakymo registruoti veiklą nepateikimas per 30 kalendorinių dienų nelaikomas veiklos registravimu.


Valstybės rinkliava už veiklos registravimą


Valstybės rinkliava už veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kurią registruoja RSC, registravimą yra nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo ir Valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“  ir yra 208 Eur.


 Valstybės rinkliava turi būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos prieLietuvos Respublikos finansų ministerijos atitinkamą sąskaitą viename iš šių bankų: AB „Citadele" bankas, AB DNB bankas, AB SEB bankas, AB Šiaulių bankas, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius,  AB „Swedbank", UAB Medicinos bankas, nurodytais rekvizitais: gavėjo kodas 188659752, įmokos kodas 5769, mokesčio pavadinimas – Valstybės rinkliava už veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kurią registruoja RSC, registravimą.

 

Atkreipiame dėmesį, kad RSC registruos veiklą tik tuomet, kai iš pareiškėjo gaus kopiją dokumento, patvirtinančio Valstybės rinkliavos už veiklos registravimą sumokėjimą.

 

Informuojame, kad veikla laikoma užregistruota tuomet, kai padaromi atitinkami įrašai RSC tvarkomame Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registre ir Licencijų informacinėje sistemoje.

 

Veiklos registravimo terminas


Veikla registruojama neterminuotam laikui. 

 
 
Atnaujinta 2021-10-08

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s