foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Visuomenės informavimas foto_s
foto_s

   RSC nuolat teikia informaciją gyventojams aktualiais radiacinės saugos klausimais ir naujausias žinias apie RSC veiklą, radiacinės saugos būklę Lietuvoje bei jos pokyčius, gyventojų ir aplinkos apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, organizuojamus renginius ir kitas aktualijas. 2020 m. interneto svetainėje paskelbti 94 informaciniai pranešimai, dalis jų publikuoti ir kitose visuomenės informavimo priemonėse bei didžiuosiuose naujienų portaluose.


   Siekiant išsamiau supažindinti visuomenę su RSC veikla, užtikrinant visuomenės saugą nuo galimo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, išleistas elektroninis leidinys „Radiacinės saugos centro 2019 metų veiklos ataskaita“, kuriame pristatomi svarbiausi nuveikti darbai ir pasiekimai.


   Norėdami plačiau skleisti informaciją aktualiais radiacinės saugos klausimais, RSC specialistai dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos transliuojamuose intelektiniuose žaidimuose „Kas ir kodėl?“ ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ bei kalbėjo aktualiomis temomis populiariose informacinėse laidose (1 pav.).


Visuomenės informavimas

1 pav. Laidos „Klauskite daktaro“, kurios metu aptarta skydliaukės blokavimo jodu tvarka, akimirka 

 


   Stiprinant komunikacinių žinučių atitinkamomis radiacinės saugos temomis sklaidą socialiniuose tinkluose, spalio mėn. sukurta RSC „Facebook“ paskyra (žr. 2 pav.). Per kelis mėnesius šiame socialiniame tinkle paskelbti 62 įrašai, sulaukta 26 600 žmonių dėmesio. Tai rodo, kad žmonių susidomėjimas radiacine sauga ir noras dalyvauti įvairiose diskusijose nuolat auga.

 

 


Visuomenės informavimas

2 pav. RSC „Facebook“ paskyros temos

 

   2020 m. pabaigoje pradėjus eksploatuoti Baltarusijos AE, socialinėje erdvėje pagausėjo pranešimų apie galimai įvykusias avarijas Baltarusijos AE ir būtinybę Lietuvos gyventojams saugotis nuo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio. RSC specialistai, vertindami tokius pranešimus, skubiai reagavo ir teikė informaciją gyventojams.


    Rengiantis galimoms avarijoms Baltarusijos AE, išleista įvairių lankstinukų ir informacinių pranešimų. RSC specialistai aktyviai dalyvavo LRV sudarytos įvairių atsakingų institucijų komunikacijos specialistų darbo grupės veikloje. Šios grupės dėka pradėta vykdyti komunikacinė kampanija „Žinojimas saugo“, kurios tikslas – kuo išsamiau aptarti kylančias problemas, susijusias su galimos branduolinės ar  radiologinės avarijos padariniais. Svarbu, kad vienodos komunikacijos laikytųsi ne tik institucijos, bet ir savivaldybės, kurios patenka į apsaugomųjų veiksmų zoną.

 

   Komunikacijos specialistų darbo grupė spalio mėn. organizavo 16-os savivaldybių, patenkančių į apsaugomųjų veiksmų zoną, komunikacijos atstovų susitikimą (žr. 3 pav.). Susitikimo metu aptartas parengtas Komunikacijos plano dėl nesaugios branduolinės energetikos plėtojimo šalia Lietuvos valstybės sienos projektas ir diskutuota dėl efektyviausių komunikacijos būdų ir priemonių savivaldybėse.


Visuomenės informavimas

3 pav. LRV vykęs susitikimas su 16-os savivaldybių komunikacijos atstovais

 

    Per pastaruosius kelerius metus daug padaryta tobulinant asmenų aptarnavimo procesus bei gerinant RSC interneto svetainėje viešai paskelbtų konsultacijų skiltį. Tam įtakos turėjo 2017–2020 m. įgyvendintas iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuotas projektas „Informacijos apie visuomenės sveikatos bei radiacinę saugą teikimo ūkio subjektams ir gyventojams gerinimas“. Įgyvendinant šį projektą, įsigyta techninių konsultacijų teikimo priemonių ir įdiegtas bendras RSC numeris. Šios pastangos nenuėjo veltui, nes, įvairių apklausų duomenimis, RSC teikiamos paslaugos įvertintos itin aukštais balais.

 

Atnaujinta 2021-12-20


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s