foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-08-26
Išleistas naujas Radiacinės saugos centro informacinio biuletenio numeris

foto
Išleistas 8-asis Radiacinės saugos centro (RSC) informacinio biuletenio „Radiacinė sauga“ numeris, skirtas Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro, valstybinės radiacinės saugos priežiūros ir radiacinės saugos mokymo klausimams aptarti.
2011-08-19
Pasirengimas Europos vyrų krepšinio čempionatui

foto
Rengiantis Europos vyrų krepšinio čempionatui, kuris Lietuvoje vyks š.m. rugpjūčio 31 - rugsėjo 18 d., ir siekiant, kad pirmosios ekstremalių situacijų atveju reaguojančios institucijos būtų pasirengusios užtikrinti atitinkamą reagavimą tokių masinių renginių metu, Lietuvos atsakingosios institucijos ir toliau daug dėmesio skiria pasirengimui ekstremalių situacijų atvejams, taip pat ir radiologinėms avarijoms. Radiacinės saugos centras (RSC) kartu su kitomis Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiomis ir kitomis institucijomis, taip pat dalyvauja pasirengiant užkirsti kelią galimiems piktavališkais tikslais vedamų asmenų veiksmams panaudoti radioaktyviąsias medžiagas masinių renginių metu.
Ar dideles profesinės apšvitos dozes gauna darbuotojai?

foto
Apšvitą nuo gamtinės kilmės šaltinių: radono, esančio patalpose, kosminės spinduliuotės dėl grunte, statybinėse medžiagose bei maiste esančių radionuklidų, žmonės gauna nuolat, tačiau dalis Lietuvos gyventojų, dirbančių su šaltiniais, gauna papildomą apšvitą, vadinamą profesine. Šiems asmenims yra atliekama profesinės apšvitos stebėsena.
Kokybės laidavimas, naudojant skaitmenines kompiuterinės ar skaitmenines tiesioginės rentgenografijos sistemas

foto
Atsiradus skaitmeninėms technologijoms ir pritaikius jas rentgenodiagnostinėje įrangoje buvo padarytas didžiulis technologinis šuolis – naujos kartos rentgenodiagnostinė įranga dirba greičiau ir gali suteikti daugiau diagnostinės informacijos. Nenuostabu, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), įsigydamos naują rentgenodiagnostinę įrangą vis dažniau renkasi šias pažangias skaitmenines sistemas.
2011-08-03
Pacientų diagnostinių branduolinės medicinos procedūrų metu gaunamos apšvitos nustatymo programa

foto
Šiais metais Radiacinės saugos centras pradėjo vykdyti programą „Pacientų gaunamos apšvitos diagnostinių branduolinės medicinos procedūrų metu nustatymo programa“, kurios pagrindinis tikslas – įvertinti, kokias apšvitos dozes 2010 m. gavo pacientai diagnostinių branduolinės medicinos procedūrų metu.
2011-07-26
Kviečiame tapti registro išorinio portalo naudotojais

foto
Ar dažnai teikiate duomenis apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui?
Primename, kad nuo 2010 m. birželio 1 d. šiuos duomenis galima teikti žymiai greičiau ir paprasčiau – naudojantis registro išoriniu portalu (https://www.rscregistras.lt/).
2011-07-18
Lietuvos miškų uogų radiologiniai tyrimai

foto
Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus specialistai atlieka gama spektrometrinius tyrimus ir matuoja radionuklidų aktyvumą uogose.
2011-07-14
Vilniuje aptikti paliktieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai

foto
Vakar, liepos 13 d. po pietų Radiacinės saugos centras gavo Sveikatos apsaugos ministerijos persiųstą Vilniaus gyventojo elektroninį laišką su nuotraukomis, kuriose buvo nufotografuoti jo rasti prietaisai su radioaktyvumo ženklais.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s