foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-04-12
Atnaujinta informacija apie situaciją Japonijoje (atnaujinta 14.00)

foto
Japonijos Branduolinės ir pramonės saugos agentūra (NISA) š. m. balandžio 12 d. išplatino pranešimą, kuriuo bendra avarija Fukushima Daiichi 1, 2 ir 3 reaktorių blokuose pagal INES skalę, atsižvelgiant į radioaktyviųjų išmetimų įvertinimus, poveikį kitoms šalims ir atitinkamas griežtesnes priemones gyventojams, priskiriama 7 (aukščiausiam) lygiui. Radioaktyviųjų medžiagų išmetimų kiekis sudaro 10% nuo Černobylio avarijos metu įvykusio radioaktyviųjų medžiagų išmetimo kiekio.
2011-04-08
Naujos rekomendacijos Lietuvos piliečiams, vykstantiems ir esantiems Japonijoje

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nori atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija pateikė naujas rekomendacijas Lietuvos piliečiams. Rekomenduojama nevykti į teritoriją 250 km spinduliu apie Fukushima Daiichi atominę elektrinę, o ten esantiems Lietuvos piliečiams siūloma išvykti (detaliau Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje www.urm.lt).
2011-04-08
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (14.40)

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) informavo apie balandžio 7 d. įvykusį 7,1 balo stiprumo žemės drebėjimą Japonijoje ir pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją šalyje.
2011-04-07
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.40)

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad š.m. balandžio 4 d. vyko Europos Komisijos Sveikatos apsaugos komiteto audio konferencija dėl priemonių reikalingumo reaguojant į galimą radioaktyviąją taršą ne maisto produktų, taip pat ir kosmetikos bei vaistinių preparatų, importuotų į ES iš Japonijos. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, šiuo metu dėl importuojamų iš Japonijos ne maisto produktų pavojaus žmonių sveikatai nėra.
2011-04-06
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.45)

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Fukushima Daiichi atominę elektrinę eksploatuojanti organizacija TEPCO patvirtino, kad balandžio 5 dieną pavyko sustabdyti radioaktyvaus vandens nuotėkį į vandenyną.
2011-04-05
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (13.10)

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Pranešama, kad pasitvirtino informacija apie radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną, rastą Fukushima prefektūroje, tačiau radioaktyvaus cezio lygis beveik 2 kartus žemesnis už nustatytąjį leistinąjį lygį Japonijoje ir gyventojų sveikatai jokio pavojaus nekelia. Nepaisant to, tyrimai dėl mėsos užterštumo radionuklidais tęsiami ir toliau.
2011-04-04
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.00)

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Iki š.m. balandžio 1 d. PSO negavo jokių naujų maisto produktų tyrimo rezultatų, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie rastą radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną Fukushima prefektūroje. Jei duomenys pasitvirtins, tai bus pirmą kartą mėsoje rastas radioaktyvusis cezis.
2011-04-04
Šiaulių ligoninės specialistai rūpinasi pacientų radiacine sauga

foto
Siekdami atkreipti gydytojų, skiriančių procedūras, kurių metu pacientai gauna jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą, dėmesį į medicininių tyrimų pagrįstumo svarbą, Šiaulių ligoninė š.m. kovo 24 d. organizavo darbuotojų išplėstinį susirinkimą, kuriame dalyvavo apie 180 ligoninės klinikų ir filialų darbuotojų.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s