foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-04-01
Netikėkite tais, kurie skleidžia melagingą informaciją

foto
Nepaisant oficialios Radiacinės saugos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Centras) informacijos apie Japonijoje įvykusios atominės elektrinės avarijos galimas ir realiai esamas pasekmes Lietuvai, Centras susilaukia skambučių iš gyventojų bei įstaigų, kurios teiraujasi ar tikėti atskirose svetainėse talpinama informacija apie neva egzistuojančią grėsmę Lietuvos gyventojams dėl avarijos Japonijos atominėje elektrinėje, ar tikrai reikia taikyti atitinkamas apsaugos priemones.
2011-03-31
Informacija apie avariją Japonijos branduolinėje jėgainėje ir galimą jos įtaką mūsų šalies gyventojų sveikatai

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad gyventojams rekomenduojama tikėti tik oficialių institucijų pateikiama informacija apie avariją Japonijos branduolinėje jėgainėje ir galimą jos įtaką mūsų šalies gyventojų sveikatai. Per visą laikotarpį nuo avarijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje pradžios, mūsų šalyje veikianti ir aplinkoje radiacinį foną matuojanti ankstyvojo perspėjimo sistema neužfiksavo jokio radiacinio fono padidėjimo.
2011-03-30
Nekompetentingos informacijos platinimas

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos reaguodamas į pastaruoju metu elektroninėje erdvėje jau ne pirmą kartą pasirodančią nekompetentingą informaciją apie menamai per artimiausias 24 valandas Lietuvą pasieksiantį radioaktyvųjį debesį ir dėl to gresiantį pavojų sveikatai bei rekomendacijas ateinančią savaitę riboti buvimą lauke, nori dar kartą atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį ir paprašyti, dėl susiklosčiusios situacijos Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje ir įvykių Lietuvos Respublikoje remtis tik informacija, kuri platinama oficialiais kanalais.
2011-03-30
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje radioaktyviųjų medžiagų, patekusių į aplinką iš avariją patyrusių reaktorių, pėdsakai aptinkami ir Lietuvoje
2011-03-29
Informacija apie situaciją Japonijoje dėl avarijos Fukušima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 2011-03-29)

foto
Japonijos atsakingosios institucijos informuoja, kad netoli atominės elektrinės paimtuose dirvožemio pavyzdžiuose nustatytas plutonis. Pranešama, kad plutonio kiekiai pavojaus sveikatai nekelia. Jis yra branduolinio kuro (taip vadinamo MOX), naudoto 3 reaktoriuje, sudedamoji dalis ir jo aptikimas aplinkoje siejamas su branduolinio kuro daliniu išsilydimu reaktoriuje. Atliekami detalesni tyrimai.
Taip pat pranešama, kad stipriai radioaktyvus vanduo aptinkamas ne tik 1, 2 ir 3 reaktorių blokų turbinų salėse, bet ir prie šių reaktorių esančiose betoninėse tranšėjose elektrinės teritorijoje už kontroliuojamosios zonos ribų.
2011-03-28
Informacija apie situaciją Japonijoje dėl avarijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje

foto
2011 m. kovo 25 d. Japonijos atsakingosios institucijos pranešė, kad Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, siekiant išvengti korozijos padarinių bei ataušinti reaktorius 1, 2 ir 3 blokuose, ant jų pilamas gėlas vanduo, pasitelkiant laikinus vandens siurblius, kadangi didelis radiacijos lygis apsunkina pagrindinių siurblių remontą. Remiantis turbinų salėse esančio radioaktyvaus vandens analizės rezultatais, daroma prielaida, kad gali būti pažeisti 1, 2, 3 reaktorių konteineriai. Nedideli garų kiekiai stebimi virš 1, 2, 3 ir 4 reaktoriuose esančių panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseinų.
2011-03-28
Neužtikrinama tinkama metalo laužo radioaktyviosios taršos kontrolė

foto
Radiacinės saugos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) kelia didelį susirūpinimą pasikartojantys atvejai, kai metalo laužą superkančios Lietuvos įmonės, turinčios vykdyti radioaktyviosios taršos kontrolę, neaptinka radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto metalo laužo, o toks metalo laužo užterštumas nustatomas užsienio šalyje, jį perdirbančioje įmonėje. Tai rodo, jog metalo laužą superkančios įmonės atliekama radioaktyviosios taršos kontrolė yra nepakankama.
2011-03-25
Situacija Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 12.45)

foto
2011 m. kovo 25 d. žiniomis, kaip praneša Japonijos atsakingosios institucijos, Fukusima Daiichi atominėje elektrinėje dėl padidėjusio radiacijos lygio sustabdyti darbai 1-ajame ir 2-ajame blokuose. Jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimo priežastis – susikaupęs radioaktyvus vanduo šių blokų apatinėse dalyse. Radioaktyvus vanduo taip pat yra susikaupęs 3-iojo bloko turbinų salėje.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s