foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-03-24
Informacija Lietuvos piliečiams, šiuo metu esantiems Japonijoje

foto
Informuojame, kad Lietuvos piliečiams, šiuo metu esantiems ar gyvenantiems Japonijoje, rekomenduojama sekti oficialią Japonijos vyriausybės platinamą informaciją ir rekomendacijas dėl veiksmų, kuriuos tikslinga atlikti, siekiant apsaugoti save ir savo sveikatą bei kitus asmenis.
 
2011-03-24
Radioaktyvaus jodo kiekis Vilniaus miesto ore

foto
RSC patikslina, kad Vilniaus miesto aerozolių stotyje išmatuoti jodo kiekiai tesiekia 0,00005 Bq/m³ (kai po Černobylio avarijos siekė iki 120 Bq/m³) ir šie matavimai patvirtina kolegų iš Islandijos išmatuotus lygius. Nustatyti radioaktyvaus jodo kiekiai yra milijoną kartų mažesni nei buvo nustatomi Lietuvoje ir kitose Europos šalyse po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje. RSC dar kartą patikina, kad tokie maži radionuklidų kiekiai jokio neigiamo poveikio ir rizikos Lietuvos gyventojų apšvitai bei sveikatai neturės.
2011-03-24
Itin maži radioaktyviojo jodo kiekiai užfiksuoti Vilniuje

foto
Pagal Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto pateiktą informaciją, Vilniaus aerozolių stotyje nustatyta nežymi radioaktyvaus jodo koncentracija ore. Nustatyti radioaktyvaus jodo kiekiai yra milijoną kartų mažesni nei buvo detektuojami Lietuvoje ir kitose Europos šalyse po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje. RSC patikina, kad tokie maži radionuklidų kiekiai jokio neigiamo poveikio ir rizikos Lietuvos gyventojų apšvitai bei sveikatai neturi.

2011-03-24
Situacija Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 11.30)

foto
Kaip praneša Japonijos atsakingosios institucijos, 2011 m. kovo 24 d. (Japonijos laiku 6 val. ryto) dozės galia ties Fukusima Daiichi atominės elektrinės pagrindiniais vartais buvo apie 0,2 mSv/val. Sunkiausia situacija – pirmajame reaktoriuje, kuriame stebima padidėjusi temperatūra. Stebimi nedideli garų išmetimai virš 1, 2, 3 ir 4 reaktorių.
2011-03-23
Tęsiami grįžusių iš Japonijos Lietuvos gyventojų apšvitos tyrimai

foto
Į Radiacinės saugos centrą (RSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir toliau kreipiasi Lietuvos gyventojai, grįžę iš Japonijos, dėl radioaktyviosios taršos tyrimų. 2011 m. kovo 23 d. į RSC kreipėsi dvi pilietės (močiutė su anūke), grįžusios iš Tokijo miesto, ir norėjo išsitirti ar būnant Japonijoje į jų organizmus nepateko radionuklidų dėl avarijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje.
2011-03-23
Sutankintas radionuklidų kiekių atmosferos iškritose stebėsenos dažnis

foto
Radiacinės saugos centras (RSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad, atsižvelgiant į tai, jog pastarosiomis dienomis radioaktyviosios dalelės iš Japonijos dėl įvykių Fukušimos atominėje elektrinėje jau galėtų pasiekti ir mūsų šalies teritoriją, sutankino nuolatinės radionuklidų kiekių atmosferos iškritose stebėsenos tyrimų dažnį.
2011-03-22
Lietuvos gyventojai dėl maisto radioaktyvios taršos neturėtų jaudintis

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja Lietuvos gyventojus, kad siekiant užtikrinti visuomenės sveikatą ir apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio ir šiomis dienomis šalies teritorijoje atliekama nuolatinė maisto ir geriamojo vandens radiologinė stebėsena.
2011-03-21
Atlikti pirmieji iš Japonijos grįžusių lietuvių gautos apšvitos tyrimai

foto
Į Radiacinės saugos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos kreipėsi pirmieji Lietuvos gyventojai, grįžę iš Japonijos Yokohama ir Tokijo miestų. Atlikus vidinės apšvitos tyrimus, aptikta radioaktyviojo jodo pėdsakų skydliaukėje. Išmatuotas skydliaukėje susikaupusio radioaktyvaus jodo aktyvumas labai nedidelis ir jo sąlygota apšvita pasekmių sveikatai negali turėti.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s