foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-03-18
Situacija Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.00)
2011 m. kovo 18 d. Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi Japonijos atsakingųjų institucijų pateikta informacija, pranešė, kad Fukushima Daiichi atominės elektrinės pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį blokus stengiamasi aušinti jūros vandeniu, o penktajame ir šeštajame reaktoriuose vandens lygis po truputį atstatomas. Pastariesiems reaktoriams aušinti naudojama elektros energija, teikiama avarinio dyzelinio generatoriaus.
Radiacinės saugos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, kaip ir kitų šalių specialistai, pasitelkę specialiai tam skirtas programas ir atsižvelgdami į meteorologines sąlygas, modeliuoja galimo radioaktyvaus debesies judėjimo iš Fukushima Daiichi atominės elektrinės trajektorijos prognozes. Remiantis sudarytomis prognozėmis, radioaktyvioji pernaša vyksta Ramiojo vandenyno kryptimi, link Amerikos žemyno. TATENA oficialiai taip pat pateikė prognozes, kurios sutampa su Radiacinės saugos centro specialistų sudarytomis prognozėmis.
Nors Prancūzijos specialistai prognozuoja, kad radioaktyvusis debesis iš Fukushima Daiichi atominės elektrinės Europą pasieks jau kitą savaitę, tačiau pažymi, kad jame esančių radionuklidų koncentracija grėsmės europiečių sveikatai nesukels. Oro masių pernašos metu ir kritulių paveikta radionuklidų koncentracija ženkliai sumažės, todėl pagal dabartines prognozes, tai neturės jokio poveikio Europos ir Lietuvos gyventojų sveikatai ir apšvitai.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s