foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-03-19
Maisto produktų užterštumas aplink Fukushima
Japonijos sveikatos, darbo ir socialinių reikalų ministras patvirtino radioaktyvaus jodo taršos buvimą maisto produktuose, išmatuotose Fukushima prefektūroje, plote aplink Fukushima Daiichi atominę elektrinę. Tai patvirtino Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA). Pagal paskutinius duomenis, maisto produktų radiologiniai tyrimai buvo atliekami kovo mėn. 16-18 dienomis ir konstatuotas radioaktyvus jodas. Iki šiol, nerasta jokių kitų radioaktyvių izotopų padidėjimo maisto produktų tyrimuose aplink Fukushima.
Nors radioaktyvaus jodo pusėjimo trukmė yra 8 dienos ir savaime jis suskyla per keletą savaičių, yra trumpalaikė rizika žmogaus sveikatai jei radioaktyvus jodas per maistą pateks į žmogaus organizmą. Prarijus, jis gali kauptis skydliaukėje ir sukelti skydliaukės vėžį bei pakenkti jos funkcijai. Ypatingai jautrūs minėtam poveikiui yra kūdikiai, vaikai bei jaunesnio amžiaus žmonės.
Japonijos valdžia, siekdama apsaugoti gyventojus nuo radioaktyvaus jodo poveikio, ėmėsi pagrindinių radiacinės saugos apsaugos priemonių. Jau kovo 16 d. Japonijos Branduolinio Saugumo Komisija rekomendavo vietos valdžiai instruktuoti evakuojamuosius, paliekančius 20 km zoną, panaudoti stabilaus (ne radioaktyvaus) jodo preparatus. Stabilus jodas užpildydamas skydliaukę neleidžia radioaktyviajam jodui patekti į ją. Stabilaus jodo tabletės ir sirupas (vaikams) buvo prieinami evakuacijos centruose. Be to Japonijos sveikatos, darbo ir socialinių reikalų ministras pareikalavo išnagrinėti galimybę sustabdyti visų maisto produktų iš Fukushima prefektūros tiekimą bei pardavimą.
TATENA persiuntė šią informaciją Jungtinių Tautų Maisto ir Žemės ūkio Organizacijai (FAO) ir Pasaulio Sveikatos Organizacijai (WHO) ir tęsia informacijos platinimą.
Pagal informaciją spaudoje, Jungtinių Tautų Maisto ir Žemės ūkio Organizacija (FAO) yra pasiruošusi padėti Japonijos Vyriausybei šiais aspektais:
• Vertinant radioaktyvią taršą žemės ūkio aplinkoje, ypač maiste
• Tiekiant technines konsultacijas ir nustatant atitinkamas tarpines ir ilgalaikes priemones, užtikrinančias žemės ūkyje, įskaitant dirvą, žemę, mišką, pasėlius, žūklę, gyvulių sveikatą ir maisto saugumą
• Palengvinti tarptautinę maisto prekybą, įskaitant žemės ūkio produkciją
TATENA tęsia informacijos rinkimą šioje srityje ir ateityje informuos apie įvykius.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s