foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-03-17
Situacija Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 15.20)

foto
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi Japonijos atsakingųjų institucijų pateikta informacija, pranešė, kad Fukushima Daiichi atominės elektrinės penktajame ir šeštajame blokuose mažėja vandens lygis. Taip pat informuojama, kad 2011 m. kovo 16 d. nuo 2.00 iki 10.00 val. Lietuvos laiku atlikti radiacinio fono matavimai 20-60 km. atstumu nuo Fukushima Daiichi atominės elektrinės parodė, jog dozės galia skirtingose šios teritorijos vietose yra padidėjusi.
2011-03-17
Jodo preparatai vartotini tik Sveikatos apsaugos ministerijai rekomendavus

foto
Sveikatos apsaugos ministeriją pasiekia informacija, kad Lietuvos gyventojai, sunerimę dėl įvykių Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, vis dažniau kreipiasi į vaistines, norėdami įsigyti jodo preparatų. Norime informuoti, kad remiantis Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos, Europos Komisijos teikiama informacija bei šalies radiacinės saugos specialistų nuomone, radiacinės saugos požiūriu Lietuvos gyventojams nereikia taikyti jokių apsaugos priemonių.
2011-03-16
Įvykiai Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 17.30)

foto
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi 2011 m. kovo 16 d. 12 val. Lietuvos laiku Japonijos atsakingųjų institucijų pateikta informacija, patvirtino, kad jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje tarp 3 ir 4 reaktorių blokų 2011 m. kovo 15 d. 23.40 val. Lietuvos laiku buvo padidėjusi iki 400 mSv/h. Neutronų spinduliuotė nebuvo nustatyta.
2011-03-16
Įvykiai Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 11.00)

foto
Šį rytą Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi Japonijos atsakingųjų institucijų pateikta informacija, pranešė, kad jonizuojančios spinduliuotės dozės galia Fukushima Daiichi atominės elektrinės aikštelėje nėra tokia didelė, kaip skelbta anksčiau. Tačiau išlieka problemų, užtikrinant reaktoriuose esančio branduolinio kuro aušinimą.
2011-03-15
Įvykiai Japonijoje Lietuvos gyventojams pavojaus nekelia (atnaujinta 13.30)

foto
Radiacinės saugos centras, įvertinęs naujausią gautą informaciją, praneša, kad atsižvelgus į skelbiamus įvykius ir pokyčius Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir jų sveikatai nėra.
Kaip informuoja Europos Komisija ir Pasaulinės sveikatos organizacija, kitoms šalims (taip pat ir Lietuvai) jokios grėsmės nėra – nei gyventojų apšvitai, nei jų sveikatai.
Primename, kad gaisras ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine buvo užgesintas, radionuklidų išmetimai mažėja, o užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje sumažėjo jau apie 20 kartų.
2011-03-15
Trečiasis sprogimas ir gaisras Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 13.30)

foto
Radiacinės saugos centras, įvertinęs naujausią gautą informaciją, praneša, kad atsižvelgus į skelbiamus įvykius ir pokyčius Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir jų sveikatai nėra. Primename, kad gaisras ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine buvo užgesintas, radionuklidų išmetimai mažėja, o užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje sumažėjo jau apie 20 kartų. Kaip informuoja Europos Komisija ir Pasaulinės sveikatos organizacija, kitoms šalims (taip pat ir Lietuvai) jokios grėsmės nėra – nei gyventojų apšvitai, nei jų sveikatai.
2011-03-14
Antrasis sprogimas Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje

foto
Radiacinės saugos centras informuoja, kad remiantis Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Avarinės parengties centro informacija, kovo 14 d. 4 val. 01 min. Lietuvos laiku Japonijos Fukushima Daiichi atominės elektrinės trečiajame bloke įvyko sprogimas. Detalios informacijos apie konkrečią sprogimo priežastį ir pobūdį kol kas nepateikiama.
2011-03-13
Apie situaciją Japonijos Onagavos atominėje elektrinėje

Radiacinės saugos centras informuoja, kad Tarptautinė atominė energijos agentūra patvirtino savo oficialiame pranešime apie gautą iš Japonijos Tohoku Electric Power Company informaciją, kad techninių problemų kilo dar vienoje Japonijos atominėje elektrinėje.
Onagava atominėje elektrinėje trijuose reaktoriuose dėl kol kas nežinomų priežasčių registruojamas didesnis nei leidžiamas spinduliuotės lygis aplinkoje. Vietinės atsakingos institucijos aiškinasi, kas nulėmė tokius sutrikimus.
Radiacinės saugos centras, gavęs naujesnės informacijos, informuos apie situaciją.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s