foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-03-13
Įvykiai Japonijoje Lietuvos gyventojams pavojaus nekelia

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukia daugybės šalies gyventojų skambučių su prašymu paaiškinti, ar įvykiai Japonijoje, susiję su problemomis atominėse elektrinėse dėl įvykusios stipraus žemės drebėjimo, neturi įtakos mūsų žmonių sveikatai, ar gyventojai gali gyventi įprastu režimu, leisti vaikus į lauką, ar radiacinis fonas Lietuvoje nėra pakitęs ir pateikia daug kitų jiems susirūpinimą keliančių klausimų.
2011-03-12
Lietuvos institucijos stebi įvykius Japonijoje ir yra pasirengusios reaguoti

foto
Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie avarinę situaciją Japonijos atominėje elektrinėje „Fukushima-1”, Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad imamasi visų priemonių esamai situacijai stebėti bei visuomenės sveikatai užtikrinti.
2011-03-10
Pasitarimas atliekų šalinimo iš VĮ Ignalinos atominės elektrinės klausimais

foto
Atsižvelgiant į medžiagų ir atliekų, galimai užterštų radionuklidais, išvežimo naudojimui ar šalinimui iš Ignalinos AE problemos aktualumą ir siekiant apsaugoti gyventojus bei aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, šių metų kovo 15 d. 10 val. Radiacinės saugos centre organizuojamas pasitarimas, kurio metu numatoma aptarti medžiagų ir atliekų, galimai užterštų radionuklidais, pakartotinio naudojimo ir šalinimo į aplinką iš Ignalinos AE, vykdymo eigos, institucijų bendradarbiavimo ir kontrolės klausimus.
2011-03-03
Pažeidimai odontologinėje praktikoje kelia susirūpinimą

foto
Odontologija – viena iš medicinos sričių, kurioje jonizuojančioji spinduliuotė plačiai taikoma norint užtikrinti kokybišką gydymą, bei diagnozuojant ligas. Radiacinės saugos centras (RSC) kasmet išduoda vidutiniškai 60 licencijų naujai susikūrusioms odontologijos praktika užsiimančioms įmonėms vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais. Natūralu, kad kasmet auga ir rentgeno diagnostikos aparatų, naudojamų odontologijoje, skaičius.
2011-03-01
„Biologinė dozimetrija ─ praeitis, dabartis, ateitis“

foto
Šiomis dienomis kaip Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertas Radiacinės saugos centre vieši Leideno Universiteto Medicinos mokslų centro profesorius Firouz Darroudi. Jo vizito pagrindinis tikslas ─ įvertinti esamą situaciją ir padėti Radiacinės saugos centrui parengti TATENA nacionalinį techninės pagalbos projektą dėl Biologinės dozimetrijos laboratorijos Lietuvoje sukūrimo.
2011-02-24
Kad miško gėrybės džiugintų

foto
Baltarusijos Gomelio srities, kuri ypač nukentėjo nuo Černobylio atominės elektrinės avarijos, vietos laikraštis informavo skaitytojus apie radionuklidais užterštų grybų, uogų ir žvėrienos nustatymo atvejus. Laikraščio straipsnyje teigiama, kad visi šiais laikais žino, kokį realų pavojų žmogaus sveikatai kelia radioaktyviomis medžiagomis užteršti produktai – geriamasis vanduo, maistas, pašarai ir kt. Pastebima, kad džiovintų grybų tarša radioaktyviosiomis medžiagomis viršijo leistinas normas net 50 kartų ir kad gali būti užteršta ir žvėriena. Baltarusijos radiacinės saugos specialistams nerimą kelia tai, kad žmonės, žinodami apie minėtus pavojus, dažnai renka, marinuoja ar kitais būdais ruošia užterštas miško gėrybes žiemai.
2011-02-23
Paskaitos biologinės dozimetrijos tema

foto
Biologinėje dozimetrijoje taikomi metodai gali būti sėkmingai panaudoti vertinant ne tik jonizuojančiosios spinduliuotės, bet ir kitų kenksmingų fizikinių ir cheminių faktorių poveikį žmonių sveikatai. 2011 m. vasario 28 d. 13 val. Radiacinės saugos centre Leideno Universiteto Medicinos centro mokslų daktaras Firouz Darroudi skaitys paskaitą „Biologinė dozimetrija — praeitis, dabartis, ateitis“. Kviečiame norinčius dalyvauti ir prašom perduoti informaciją besidomintiems šia tema. Apie dalyvavimą prašom informuoti Birutę Gricienę e-paštu b.gricieneATrsc.lt, tel: 8 5 2361933.
2011-02-17
Į Lietuvą neįleistas malkų krovinys iš Baltarusijos, skleidžiantis padidintą jonizuojančiąją spinduliuotę

foto
Remiantis VSAT pateikta informacija, pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti dviems krovininiams automobiliams, kuriais gabentos malkos skleidė beveik du kartus didesnę už gamtinį foną jonizuojančiąją spinduliuotę (plačiau apie šį įvykį skaitykite VSAT interneto svetainėje).
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s