foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2011-02-15
Radiacinės saugos centro nuostatos dėl apsauginių priemonių naudojimo odontologinėje rentgeno diagnostikoje

foto
Taikant rentgeno diagnostikos procedūras, didele problema tampa pacientų radiacinės saugos užtikrinimas. Procedūrų metu visada apšvitą gauna ne tik tiriamas organas, bet ir aplinkiniai organai bei audiniai, kuriems apsaugoti nuo nereikalingos apšvitos yra taikomos apsauginės priemonės. Tačiau neteisingai naudojant apsaugos priemones jos radiacinės saugos požiūriu neduos jokio efekto, o atskirais atvejais gali pakenkti ir tyrimo kokybei. Radiacinės saugos centras, kaip radiacinę saugą Lietuvoje reguliuojanti institucija, atkreipia dėmesį į apsauginių priemonių naudojimo tikslingumą odontologinėje rentgeno diagnostikoje, ir informuoja, kad atskirų asmenų išsakytos nuomonės įvairių renginių metu dėl radiacinės saugos priemonių taikymo būtinumo ar netaikymo negali būti laikomos pagrindu užtikrinant pacientų radiacinę saugą, kol neišdėstyta reguliuojančiosios institucijos pozicija. Plačiau apie asmens apsaugos priemonių naudojimą odontologinėje rentgeno diagnostikoje skaitykite čia
2011-02-09
Pažymint 88-ąsias V. K. Rentgeno mirties metines

foto
Šiemet, vasario 10 d., minime 88-ąsias Vilhelmo Kondrato Rentgeno mirties metines. Kas buvo šis žmogus ir kokią mokslo pažangą dovanojo žmonijai, sėkmingai taikančiai jo atradimą iki šių dienų, ko gero žino daugelis mūsų. 1895 m. lapkričio 8 d. V. K. Rentgenas, fizikos mokslų daktaras, laboratorijoje tirdamas katodinių spindulių savybes, atrado spindulius (angl. X-ray). Už šį atradimą 1901 m. V.K. Rentgenui suteikta Nobelio premija.
2011-02-03
Tarptautinė konferencija ORAMED 2011

foto
Š.m. sausio 20-22 dienomis Katalonijos politechnikos universitete Barselonoje, Ispanijoje, vyko tarptautinė konferencija ORAMED 2011, skirta medicinos darbuotojų radiacinės saugos optimizavimui. Vienas iš pagrindinių ORAMED (Optimization of Radiation Protection of Medical staff) projekto tikslų – atliktų mokslinių tyrimų sukauptas žinias perduoti profesinę jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą patiriantiems medicinos darbuotojams, gydytojams ir laborantams. Pagrindinės konferencijos temos buvo skirtos radiacinės saugos optimizavimui intervencinėje radiologijoje ir branduolinėje medicinoje, akių lęšiuko dozimetrijos tobulinimui, elektroninių dozimetrų naudojimo optimizavimui, radiacinės saugos mokymui.
2011-01-24
Nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais surinkimo akcija

foto
Siekiant sumažinti pavojingų radiologinių incidentų galimybę ir užtikrinti žmonių ir aplinkos apsaugą nuo papildomos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote, Zarasų ir Visagino savivaldybės paskelbė nemokamo nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su JSŠ surinkimo iš juridinių ir fizinių asmenų akciją. Atkreipdamas dėmesį į nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su JSŠ surinkimo aktualumą radiacinės saugos ir radiologinių avarijų prevencijos aspektais, Radiacinės saugos centras inicijavo diskusiją su atsakingomis institucijomis, siekiant organizuoti tokią akciją ne tik iniciatyvą parodžiusiose Zarasų ir Visagino savivaldybėse, bet ir visos Lietuvos mastu.
2011-01-19
Ar mediena, kurią naudojame kurui, nėra radioaktyvi?

foto
Įsibėgėjus šildymo sezonui, dar aktualesniais tampa klausimai, susiję su būsto šildymu. Lietuvoje gana populiarus yra šildymas medžio granulėmis, briketais, malkomis. Šį kurą naudoja katilinės, privatūs namai. Šis šildymo būdas laikomas ekologišku. Pelenai, susidarę degant medienai, dažnai naudojami kaip trąšos. Tačiau medienoje yra ne tik natūraliai gamtoje esančių radionuklidų (40K), bet ir radionuklidų, kurie pateko į aplinką dėl avarijos Černobylio atominėje elektrinėje (137Cs, 90Sr). Deginant tokią medieną, radionuklidai gali patekti į aplinką dėl išmetimo į atmosferą per kaminus arba dėl radionuklidų susikoncentravimo medienos pelenuose.
2011-01-11
Radiacinės saugos centras primena apie metinės inventorizacijos duomenų teikimą

foto
Radiacinės saugos centras primena, kad fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantis veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, privalo iki 2011 m. sausio 31 d. pateikti metinės inventorizacijos duomenis.
Radiacinės saugos centre lankėsi SAM viceministras A. Klišonis

foto
2011 m. sausio 6 dieną Radiacinės saugos centre lankėsi LR sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, kuris domėjosi Radiacinės saugos centro, kaip įgaliotosios institucijos, veiklos kryptimis ir specialistų atliekamais darbais.
Galima radioaktyvioji akmens anglies tarša Kazachstane

foto
Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie galimai radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą akmens anglį, kuri gali būti importuojama į Lietuvą.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s