foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2019-04-23
Didžiausią apšvitą patiria intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojai

   Ilgalaikiai darbuotojų apšvitos stebėsenos rezultatai rodo, kad intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojai patiria gerokai didesnę apšvitą, nei kitų medicinos sričių apšvitą patiriantys darbuotojai. Intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų viso kūno gaunamos apšvitos dozės pasiskirsto netolygiai, nes atliekamų intervencinės radiologijos procedūrų metu darbuotojų naudojamos individualiosios apsaugos priemonės uždengia jų akis, skydliaukę, krūtinę, liemenį ir viršutinę kojų dalį. Kolektyvinės apsaugos priemonės nuo išsklaidytos rentgeno spinduliuotės ne visada efektyviai apsaugo galvą, rankas ir apatinę kojų dalį, todėl būtina stebėti ne tik intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų gaunamas efektines dozes, bet ir atskirų kūno dalių patiriamą apšvitą.

 

   Siekiant detaliau ištirti intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų patiriamą apšvitą buvo vykdoma „Intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų akių ir galūnių apšvitos dozių tyrimų ir įvertinimo 2017–2018 metų programa“ (toliau – programa), skirta šių darbuotojų akių ir galūnių gaunamoms metinėms lygiavertėms dozėms bei akių ir galūnių apšvitos stebėsenos poreikiui įvertinti.

 

   Vykdant programą termoliuminescenciniais akių ir galūnių dozimetrais atlikta 322 individualiųjų dozių tyrimai. Devyniose asmens sveikatos priežiūros įstaigose intervencinės radiologijos ir kardiologijos procedūrų metu akių ir galūnių apšvitos dozės matuotos 51 gydytojui ir 38 operacinės slaugytojams bei radiologijos technologams. Šių darbuotojų didžiausių prognozuojamų akių ir galūnių metinių lygiaverčių dozių palyginimas su nustatytomis ribinėmis dozėmis pateiktas paveiksle.Prognozuojamų intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų akių ir galūnių didžiausių metinių lygiaverčių dozių palyginimas su nustatytomis ribinėmis dozėmis

 

   Programos metu gauti rezultatai parodė, kad metinė lygiavertė ribinė akių dozė (20 mSv) ir metinė lygiavertė ribinė galūnių dozė (500 mSv) neviršijamos, tačiau intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų, turinčių didesnius darbo krūvius, akys ir rankos gali gauti metines lygiavertes dozes, didesnes už 5 mSv (akims) ir 150 mSv (rankoms). Todėl veiklos vykdytojas privalo užtikrinti, kad intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojai intervencinių procedūrų metu nuolat naudotų individualiąsias ir kolektyvines apsaugos priemones, o turintiems didesnius darbo krūvius, teisės aktų nustatyta tvarka būtų atliekama akių ir galūnių apšvitos stebėsena.

 

   Daugiau informacijos apie intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojų patiriamą apšvitą galima rasti Radiacinės saugos centro parengtoje programos ataskaitoje.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s