foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
2016-09-13
Radiacinės saugos centro specialistai susitiko su Visagino savivaldybės tarybos Visuomeninės tarybos ekologijos ir energetikos klausimais nariais

foto

     Rugsėjo 12 d. Visagino savivaldybės tarybos Visuomeninės tarybos ekologijos ir energetikos klausimais (toliau – Tarybos) kvietimu Radiacinės saugos centro atstovai – direktorius Albinas Mastauskas, Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento direktorius Julius Žiliukas ir šio departamento Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vedėja Rima Ladygienė dalyvavo susitikime su Tarybos nariais bei Visagino savivaldybės administracijos direktoriumi Sergej Mickevič, jo pavaduotoju Sigitu Šiupšinsku ir kitais savivaldybės atstovais.

2016-09-06
Radiacinės saugos centras stiprina savo galimybes paliktųjų šaltinių paieškos ir reagavimo į radiologines avarijas srityse

foto

     Gerai išvystyta radiacinės saugos bei šaltinių fizinės saugos infrastruktūra padeda užtikrinti, kad paliktųjų šaltinių neatsirastų, tačiau praktika rodo, kad, nepaisant visų kontrolės elementų, paliktųjų šaltinių vis tiek randama. Ieškant paliktųjų šaltinių ir rengiantis galimoms radiologinėms avarijoms reikia turėti techninių galimybių.

 

     RSC, vykdydamas investicinį projektą „Visuomenės sveikatos saugos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio užtikrinimo stiprinimas“, įsigijo naujos įrangos – nešiojamą, elektra šaldomą gama spektrometrą.

2016-09-01
Radiacinės saugos centras pristato 2015 m. veiklos ataskaitą

foto

     Radiacinės saugos centras parengė ir išleido leidinį „Radiacinės saugos centro metinė ataskaita 2015“, kuriame pristatomi Radiacinės saugos centro 2015 m. nuveikti darbai ir pasiekimai įvairiose veiklos srityse.

2016-08-26
Atlikta darbuotojų, dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ar jų aplinkoje, atskirų profesijų grupių 2015 metų apšvitos dozių analizė

foto

Radiacinės saugos centras kiekvienais metais atlieka darbuotojų, dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ar jų aplinkoje, atskirų profesijų grupių metinių apšvitos dozių analizę ir gautų efektinių ir lygiaverčių dozių įvertinimą.

2016-08-25
Radiacinės saugos centre lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2016“ dalyviai

foto

2016 m. rugpjūčio 24 d. Radiacinės saugos centre (toliau – RSC) lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2016“ dalyviai.

Muitinės departamento pareigūnai tikrins įvežamo biokuro radiologinių tyrimų dokumentus

foto

    Siekiant užtikrinti Medienos ir durpių, įvežamų iš trečiųjų valstybių ir (ar) tiekiamų į Lietuvos Respublikos rinką, užterštumo 137Cs radionuklidu bei medienos ir durpių kuro pelenų, užterštų 137Cs radionuklidu, naudojimo ir tvarkymo tvarkos aprašo (toliau – Tvarkos aprašas), patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-250, reikalavimų įgyvendinimą, nuo 2016 m. rugsėjo 1 d., atliekant prekių muitinę kontrolę, bus reikalaujama pateikti iš Baltarusijos Respublikos, Ukrainos ir Rusijos Federacijos (toliau – trečioji valstybė) įvežamų kurui skirtos medienos ir durpių radiologinių tyrimų dokumentus.

Lietuvos gyventojai geria švarų vandenį

foto

Lietuvos gyventojai kasdien naudoja geriamąjį vandenį, kuriame gamtinės kilmės radioaktyviųjų medžiagų yra nedaug, o dirbtinės kilmės radionuklidų nebuvo nustatyta per pastaruosius 25 metus. Tai patvirtina geriamojo vandens valstybinė radiologinė stebėsena vykdoma nuo 1992 metų.

2016-08-04
Atliekami miško gėrybių radiologiniai tyrimai

foto

Kaip iš gausybės rago pastarosiomis savaitėmis pasipylęs baravykų ir raudonviršių derlius džiugina ir Radiacinės saugos centro specialistus, nes jie yra vieni mažiausiai radioaktyvųjį cezį (Cs-137) kaupiantys grybai.

 

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s