foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2014-07-22
Radiacinės saugos centro specialistai susitiko su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos atstovais
Liepos 21 d. įvyko Radiacinės saugos centro specialistų ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos atstovų susitikimas, kurio metu aptarti Lietuvoje vykdomos medienos kuro pelenų užterštumo Cs-137 radionuklidu kontrolės rezultatai bei problemos, kilusios vykdant medienos kuro pelenų radiologinę kontrolę, diskutuota galimo mėginių atrinkimo dažnio pagrindimo, medienos kuro pelenų apskaitos dokumentų tvarkymo ir kitais reikalavimų optimizavimo klausimais. Taip pat buvo aptarta, kaip užtikrinti medienos kuro radiologinę kontrolę visose medienos kurą naudojančiose katilinėse.

Medienos kuro pelenų, užterštų Cs-137 radionuklidu, naudojimo ir tvarkymo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-250, įsigaliojo 2013 metų lapkričio 1 d. ir reglamentuoja medienos kuro pelenų, užterštų Cs-137 radionuklidu, naudojimą ir tvarkymą.

Minėtu tvarkos aprašu siekiama užtikrinti darbuotojų, kurių veikla susijusi su pelenų naudojimu ir tvarkymu, bei gyventojų radiacinę saugą. Tvarkos apraše nustatyta tvarka gamintojai, turintys katilines, kuriose katilų suminė vardinė (nominali) šiluminė galia kūrenant biokuru yra didesnė kaip 2,5 MW, privalo atlikti susidariusių medienos kuro pelenų radiologinę kontrolę. Tokia kontrolė yra būtina kaip prevencinė priemonė siekiant nustatyti užterštus radioaktyviosiomis medžiagomis pelenus. Deginant medienos kurą, kuris po Černobylio avarijos gali būti užterštas Cs-137 radionuklidu, pelenuose gali susikoncentruoti minėtas radionuklidas, o jo koncentracija gali viršyti nereguliuojamą lygį. Tokiu atveju pelenus reikėtų tvarkyti kaip radioaktyviąsias atliekas.

Susitikimo metu Radiacinės saugos centro atstovai pristatė radiologinių tyrimų rezultatus, gautus atliekant medienos kuro pelenų tyrimus nuo minėto dokumento įsigaliojimo. Rezultatai rodo, kad didžioji dalis medienos kuro pelenų neviršija nustatytų lygių ir yra švarūs, nė vienas pelenų bandinys neviršijo nustatyto nereguliuojamojo lygio. Apie 8 proc. visų medienos kuro pelenų pagal užterštumo Cs-137 radionuklidu lygį negali būti naudojami žemės ūkyje dirvoms tręšti, tačiau jie tinkami statybinėms medžiagoms gaminti ar keliams tiesti ir pan.

Abipusiu sutarimu konstatuota, kad nustatyti medienos kuro pelenų kontrolės reikalavimai turi būti vykdomi toliau.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s