foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
Lietuvos miškų šernai nėra radioaktyvūs
Pasirodžius žiniasklaidoje informacijai apie radioaktyviomis medžiagomis užterštą šernų skerdieną Vokietijoje, kurios pagrindinė priežastis – atitinkamų teritorijų užterštumas radionuklidais, Radiacinės saugos centras skuba nuraminti Lietuvos gyventojus, kad radiacinės saugos požiūriu Lietuvos teritorijoje sumedžiojamų laukinių gyvūnų mėsą galima drąsiai naudoti maistui.

Mūsų šalies teritorijoje taip pat pasklido radioaktyviosios medžiagos, su atmosferos frontais atneštos po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje. Tačiau Lietuvos teritorija buvo žymiai mažiau užteršta dėl šio įvykio nei dalis Skandinavijos, Vokietijos ir Lenkijos, kur radioaktyviosios medžiagos iš avarijos vietos iškrito su lietumi. Todėl išvardytų šalių teritorijose laukinių gyvūnų organizmuose gali būti susikaupę žymiai daugiau radioaktyviųjų medžiagų, nei Lietuvos miškuose sumedžiojamų gyvūnų mėsoje.

Lietuvoje žvėrienoje esančių radionuklidų kiekių stebėseną vykdo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Radiacinės saugos centras, kaip įgaliotoji institucija visuomenės sveikatos saugai nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, analizuoja minėtos tarnybos gautus žvėrienos radiologinių tyrimų rezultatus, vertina gyventojų gaunamą apšvitą bei poveikį sveikatai.

Ilgametė stebėsena rodo, kad šalies miškuose sumedžiojamų laukinių gyvūnų skerdienoje radionuklidų kiekiai nėra dideli, leistinasis lygis nėra viršijamas. Šiais metais taip pat nėra nustatytas didesnis nei ankstesniais metais radionuklidų kiekis miško grybuose ir laukinių gyvūnų skerdienoje.

Iškilus neaiškumui ar suabejojus dėl galimai užterštos radionuklidais laukinių gyvūnų mėsos, siūlome kreiptis į Radiacinės saugos centrą Vilniuje, Kalvarijų 153, telefonu 8 5 236 19 36 arba el. paštu rsc@rsc.lt, kur bus suteikta informacija ir radiologiškai ištirta žvėriena. Gyventojams žvėrienos užterštumas tikrinamas nemokamai.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s