foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2012-02-15
Paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių sutvarkymas vyks sklandžiau
Š. m. vasario 3 dieną įsigaliojo Vyriausybės nutarimu patvirtintų Paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, paliktųjų branduolinio kuro ciklo medžiagų, paliktųjų branduolinių ir daliųjų medžiagų ir radionuklidais užterštų objektų tvarkymo taisyklių (Taisyklės) nauja redakcija.
 
2011 m. RSC gavo 130 pranešimų apie sulaikytus krovinius, transporto priemones ir kt., skleidžiančius didesnę nei 0,2 mikroSv/h dozės galią. Daugeliu atvejų (126) nustatyta, kad pasienio kontrolės punktuose sulaikyti kroviniai, savo sudėtyje turintys gamtinių radionuklidų, arba asmenys, kuriems buvo atliktos medicininės procedūros su radiofarmakologiniais preparatais. Įvertinus, kad nustatyti radioaktyviųjų medžiagų kiekiai pavojaus aplinkai bei gyventojams nekėlė, o radiofarmakologiniai preparatai buvo naudoti gydymo tikslais, radiacinės saugos priemonės nebuvo taikytos. Tačiau pasitaikė 4 atvejai, kai buvo rasti tinkamai nesutvarkyti paliktieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, kurie kėlė grėsmę gyventojams ir aplinkai.
 
Taisyklės itin svarbios institucijoms, kurios dalyvauja aptinkant ir tinkamai sutvarkant bet kokius objektus, skleidžiančius jonizuojančiąją spinduliuotę ir galinčius sukelti grėsmę gyventojams bei aplinkai. Tokiais pavojų keliančiais objektais gali būti paliktieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, paliktosios branduolinio kuro ciklo medžiagos, paliktosios branduolinės ir daliosios medžiagos, radionuklidais užteršti objektai, vartojamieji gaminiai ar medžiagos, savo sudėtyje turinčios gamtinių radionuklidų, asmens kūne ar ant jo paviršiaus nustatyti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, skleidžiantys jonizuojančiąją spinduliuotę, viršijančią 0,2 mikroSv/h.

Taisyklėse detalizuoti ir išaiškinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, savivaldybių administracijų, policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei muitinės pareigūnų, radioaktyviųjų atliekų tvarkytojo, Radiacinės saugos centro (RSC), Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) veiksmai aptikus paliktuosius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir kitus, jonizuojančiąją spinduliuotę skleidžiančius, objektus.

Pagal Taisykles RSC teiks nurodymus, kokių radiacinės saugos reikalavimų reikia laikytis, tvarkant paliktuosius šaltinius, paliktąsias branduolinio kuro ciklo medžiagas, branduolines medžiagas, o tvarkant paliktąsias branduolinio kuro ciklo medžiagas ar branduolines medžiagas, kurių kiekis viršija Branduolinės saugos įstatymo 1 priede nurodytą kiekį, bus privalu vykdyti ir VATESI nurodytus branduolinės saugos reikalavimus.

RSC primena, kad gyventojai, radę jonizuojančiosios spinduliuotės įspėjamuoju ženklu pažymėtus objektus arba įtariantys, jog jų surasti ar turimi daiktai gali skleisti jonizuojančiąją spinduliuotę, apie tai nedelsiant informuotų RSC arba skambintų bendruoju pagalbos telefonu 112. Tik bendromis pastangomis galima išvengti skaudžių pasekmių ir apsaugoti žmones bei aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s