foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
Radiacinės saugos užtikrinimas projektuojant patalpas

foto
Siekiant tinkamai apsaugoti gyventojus ir darbuotojus nuo įvairių praktinių veiklų metu naudojamų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių skleidžiamos apšvitos, jau projektuojant patalpas, kuriose tie šaltiniai bus naudojami, būtina nurodyti, kokie radiacinę saugą užtikrinantys sprendiniai bus priimti.
2011-09-29
Radiacinės saugos centre lankėsi Europos Komisijos ekspertai

foto
Rugsėjo 19-23 d. Lietuvoje lankėsi Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupė, kuri tikrino Lietuvos atsakingųjų institucijų vykdomos veiklos atitiktį minėtos sutarties reikalavimams aplinkos radiologinės stebėsenos ir išmetimų iš objektų, kurie verčiasi veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, srityje.
2011-09-21
Šiaurės šalių vidinės dozimetrijos laboratorijų seminaras

foto
Šiais metais PIANOLIB vykdomo projekto, kurį finansavo Šiaurės šalių branduolinės saugos tyrimų organizacija (NKS), metu buvo atlikti Šiaurės šalių palyginamieji matavimai viso kūno matuokliais. Šiais matavimais buvo siekiama įvertinti dozimetrijos laboratorijų atliekamų vidinės apšvitos matavimų kokybę ir tikslumą.
Š. m. rugsėjo 15-16 d. Geteborgo universitete (Švedija) vyko PIANOLIB projekto dalyvių seminaras.
2011-09-15
Radiacinės saugos centre (RSC) laukiama Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupės vizito

foto
Rugsėjo 19-23 d. Lietuvoje lankysis Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupė, kuri tikrins Lietuvos atsakingųjų institucijų vykdomos veiklos atitiktį minėtos sutarties reikalavimams aplinkos radiologinės stebėsenos ir išmetimų iš objektų, kurie verčiasi veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, srityje.
2011-09-13
Dėl sprogimo Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje

foto
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, remdamasis Prancūzijos branduolinės saugos reguliuojančios institucijos naujausia informacija, praneša, kad 2011 m. rugsėjo 12 d. 11:45 val. įvykęs sprogimas Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje nelėmė radioaktyviųjų medžiagų paplitimo už saugyklos aikštelės ribų ir nesukėlė jokio pavojaus aplinkiniams gyventojams gauti avarinę apšvitą. Gyventojų apsaugomieji veiksmai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės galimo poveikio nebuvo taikomi. Įvykis radiacinės saugos požiūriu laikomas galutinai ištirtu.
2011-09-12
Radiacinės saugos centras: apie sprogimą Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje (papildyta 18:00)

foto
Kaip jau anksčiau informavo Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, gauta informacija, kad Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje 2011 m. rugsėjo 12 d. 11:45 val. įvyko sprogimas ir gaisras. Remiantis naujausia Prancūzijos branduolinę saugą reguliuojančiosios institucijos pateikta oficialia informacija, informuojame, kad gaisras Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje yra užgesintas, į incidentą reaguota vadovaujantis standartinėmis procedūromis, o įvykis traktuojamas kaip pramoninė avarija branduoliniame objekte. Radioaktyviųjų ir cheminių medžiagų išmetimų neužfiksuota, todėl pavojaus gyventojų sveikatai nėra.
Gavę naujos informacijos, informuosime gyventojus ir žiniasklaidos atstovus.
2011-09-12
Radiacinės saugos centras: apie sprogimą Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje

foto
Radiacinės saugos centras, remdamasis žiniasklaidos priemonėmis išplatinta informacija apie Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje 2011-09-12 11:45 val. įvykusį sprogimą ir gaisrą, informuoja, kad Prancūzijos Atominės energijos komisijos atstovas spaudai pažymi, jog šiuo metu radioaktyviųjų medžiagų pasklidimo į aplinką už saugyklos aikštelės ribų nėra.
2011-09-02
Radiacinės saugos reikalavimų pažeidimai

foto
RSC specialistai 2011 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais atliko radiacinės saugos patikrinimus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės miestų bei Jonavos, Palangos ir Šilutės rajonų odontologijos paslaugas teikiančiose įstaigose (toliau – įstaigos), kuriose, RSC duomenimis, jau ilgą laiką dėl įvairių priežasčių (ruošiama dokumentacija licencijai gauti, aparatas yra sugedęs ir pan.) saugomi saugomi dantų rentgeno aparatai.
foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s