foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Vykdomi projektai foto_s
foto_s
Vykdomi projektai
 
 
 
REGIONINIAI TECHNINIO BENDRADARBIAVIMO SU TARPTAUTINE ATOMINĖS ENERGIJOS AGENTŪRA PROJEKTAI

TATENA turi ištisą regioninių techninio bendradarbiavimo projektų sistemą. Skiriamasis šių projektų bruožas yra tai, kad aktualios problemos sprendžiamos bendromis daugelio šalių pajėgomis. Radiacinės saugos centras regioniniuose projektuose dalyvauja pagal savo kompetenciją.
 
Vieni svarbiausių tokių projektų yra regioniniai modeliniai projektai, kuriais valstybėse dalyvėse siekiama sukurti radiacinės saugos infrastruktūras. Lietuva buvo viena pirmųjų centrinės Europos šalių, sėkmingai įgyvendinusių tokį projektą. Radiacinės saugos centras yra TATENA „pasižymėjusių” centrų tinklo narys.
 
 
TATENA regioniniai techninio bendradarbiavimo projektai, kuriuos įgyvendinant dalyvauja Radiacinės saugos centras:
 

 RER2020022 projektas „Radiacinės saugos sistemos stiprinimas“.

 

TARPTAUTINĖS ATOMINĖS ENERGIJOS AGENTŪROS KOORDINUOTŲ TYRIMŲ PROJEKTAI, KURIUOS ĮGYVENDINANT DALYVAUJA RADIACINĖS SAUGOS CENTRAS

Vykdomi projektai

   Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) dalyvauja Tarptautinės atominės energijos agentūros (toliau – TATENA) inicijuotame koordinuotų tyrimų projekte (CRP E35010) 2017–2023 m. „MEDBIODOSE: Biologinės dozimetrijos metodų taikymas spindulinėje terapijoje, branduolinėje medicinoje, diagnostikoje ir intervencinėje radiologijoje“.

   Projekto, kuriame dalyvauja 25 skirtingos institucijos iš 23 TATENA šalių-narių tikslas – gilinti žinias apie jonizuojančiosios spinduliuotės biologinį poveikį ir kurti naujus pažangius metodus, leidžiančius individualizuoti gydymo procesą ir taip gerinti sveikatos priežiūros paslaugų, kurių metų naudojama jonizuojančioji spinduliuotė, kokybę. Tai yra tęstinis projektas, inicijuotas sėkmingai įgyvendinus TATENA koordinuotų tyrimų projektą (CRP E35008) 2014–2016 m. „Biologinės dozimetrijos stiprinimas šalyse narėse: esamų metodų tobulinimas ir institucijų bendradarbiavimo skatinimas“. RSC, palaikydamas TATENA‘os iniciatyvą plėsti citogenetinių metodų taikymo sritį, 2014 m. kartu su Klaipėdos universitetine ligonine (toliau – KUL) inicijavo pirmąjį ryšio tarp spindulinės terapijos pacientų patiriamų ūmių ir vėlyvųjų spindulinių reakcijų pasireiškimo dažnio ir radiojautrumo taikant citogenetinius metodus tyrimą Lietuvoje. 2017–2023 m. RSC, tęsdamas veiklą radiojautumo tyrimų srityje ir įgyvendindamas TATENA‘os koordinuotų tyrimų projekto tikslus, kartu su KUL toliau vykdys galimo sąryšio tarp vėžiu sergančių pacientų radiojautrumo ir spindulinės terapijos gydymo sukeltų šalutinių reakcijų vystymosi tyrimą, o bendradarbiaudamas su Nacionaliniu vėžio institutu sieks nustatyti galimą sąsają tarp individualaus radiojautrumo ir spindulinio dermatito pasireiškimo.

   MEDBIODSE projekto įgyvendinimas padės sukaupti pakankamai duomenų apie individualaus radiojautrumo, gydymo metu ne organų taikinių gautos apšvitos ir tikimybės išsivystyti nepageidaujamoms reakcijoms į spindulinį gydymą sąsają, ir ateityje pritaikyti juos individualizuojant vėžiu sergančių pacientų gydymo procesą ir optimizuojant medicininę apšvitą.

 


TATENA nacionalinis projektas LIT9019, 2022–2023

 

Nacionalinių gebėjimų atlikti radiacinę žvalgybą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju stiprinimas

 

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) finansuojamas nacionalinis 2 metų trukmės projektas, skirtas Valstybiniame gyventojų apsaugos plane įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai numatytas funkcijas vykdančių Lietuvos institucijų specialistų žinioms stiprinti. Projekto metu specialistai gilins žinias atliekant radiacinę žvalgybą iš oro ir antžeminę radiacinę žvalgybą, tinkamai pasirengti atlikti radiologinius tyrimus laboratorinio tinklo laboratorijose bei vertinti galimą radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto Neries upės vandens filtraciją į geriamojo vandens gręžinių tiekiamą vandenį. Taip pat daug dėmesio bus skirta Lietuvos specialistams apmokyti atlikti radiacinę žvalgybą iš oro naudojant sraigtasparnius ir bepilotes skraidykles.

 

Numatyta, kad specialistai susipažins su tarptautine patirtimi, kaip tinkamai atlikti aplinkos dozės galios matavimus ir atrinkti aplinkos ėminius radioaktyviosiomis medžiagomis užterštame lauke, gilins žinias gyventojų patiriamos apšvitos dėl radioaktyviojo jodo ore ir maisto, geriamojo vandens užterštumo radioaktyviosiomis medžiagomis vertinimo bei maisto ir pašarų kontrolei skirtų ėminių atrinkimo strategijų srityse.

 

Laboratorinio tinklo laboratorijų specialistai bus supažindinti su po branduolinės ar radiologinės avarijos atliekamų radiologinių tyrimų metodikomis, tinkamo ėminių ir susidariusių atliekų tvarkymo, darbuotojų radiacinės saugos užtikrinimo, matavimo įrenginių kokybės užtikrinimo ir kitais klausimais.

 

Atnaujinta 2022-03-28


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s